לאבחון וטיפול קרניו סקראל לתינוקות
אני מזמין אותך
להתקשר אלי
053-9618306
או לשלוח מייל
office@osteopatia.co.il
או להיעזר בטופס הצור קשר
האם חווית צירי לידה ממושכים? האם היו לתינוק קשיים בתעלת הלידה? האם התינוק היה במצב עכוז? הנה שלוש סיבות שמצריכות טיפול קרניו-סקארל לתינוק, ובכל מקרה, אבחון לזיהוי מידת הפגיעה. ואולי הסבר קצר יבהיר את הנקודה:
 

טיפול קרניו סקראל לתינוקות

לאבחון וטיפול קרניו סקראל לתינוקות
אני מזמין אותך
להתקשר אלי
053-9618306
או לשלוח מייל
office@osteopatia.co.il
או להיעזר בטופס הצור קשר
טיפול קרניו סקראל
במרבית המקרים הלידה כרוכה בכאבים, בלחצים ובצורך במאמצים עילאיים כדי "לדחוף" את התינוק אל אויר העולם. הכאבים האלה מוכרים לך היטב. ועכשיו, צאי וחישבי מה עבר על התינוק. אני לא מדבר על הכאב כמו על הלחץ ובעיקר הלחץ שנוצר על הגוגולת הרכה בעת המעבר בתעלת הלידה. הלחץ המופעל על עצמות הגוגולת הכל כך רכות ועדינות בשלב זה של חייו, עלול לגרום לעיוותים ולנזקים במערכות העצבים והדם שמתנקזות אל ומהמוח. כאן נכנס הטיפול האוסטאופתי הקרניוסקראלי בתינוקות לפעולה. אבל קודם הסבר קצר:
 

מה פירוש המונח קרניו-סקרל?

המערכת הקרניוסקראלית (מקרניום-עד לסקרום) דומה לכבל נוקשה המחבר בין הגולגולת (קרניום) לבין עצם הזנב (סקרום). אם כך, ברור לנו כעת שאנחנו מדברים על מערכות רגישות וחיוניות הלא הן מערכת העצבים, המוח ועמוד השדרה הכרוכות זו בזו וקשורות זו לזו. נתמקד לרגע בגולגולת:
במבט מקרוב ניתן להבחין במספר רב של נקבים המהווים תוואי לכלי התובלה (דם ועצבים) החיוניים לחיינו. נקבים אלו נמצאים לרוב בצמתים בין עצמות הגולגולת (במפרקים) וכאשר נוצר על נקבים אלו לחץ, כתוצאה משינויים מזעריים בעצמות הגולגולת בזמן טראומה (כמו בזמן הלידה), העצב או כלי הדם אינם מסוגלים לספק או לנקז בצורה יעילה את התאים הסמוכים. עובדה זו עלולה לגרום למספר רב של סימפטומים לדוגמא: כאשר לחץ נוצר על עצב הלשון (Cranial Nerve XII) נוצר קושי בפעולת היניקה.

ומה עושה האוסטאופת?

מתי נכון להביא תינוק לאוסטיאופת?

תפקיד האוסטאופת הוא ראשית למצוא את המגבלות ולשחררן בטכניקות מגוונות ועדינות. בשל המורכבות וההשפעה הכללית של עצבי הגוף, הטיפול האוסטאופתי המוצלח מאפשר שחרור מגבלות במספר רב של מערכות הגוף, דבר הגורם להקלה לתינוק ומאפשר גדילה וצמיחה תקינים המונעים עיוותים של עמוד השדרה וכל המשתמע מזה בעתיד.
הרי התינוק אינו יכול להביע במילים את שמציק לו. ולכן אני נותן לך כאן כמה כלים פשוטים שיסייעו לך להבין שיש צורך באבחון ואולי אף בטיפול אוסטאפתי:
♦ תינוק עם עיוותים בגולגולת
♦ תינוק עם טורטיקוליס (מגבלת תנועת צוואר לצד אחד)
♦ בעיות הנקה
♦ בכי בלתי פוסק
♦ לאחר צירי לידה ארוכים
♦ לאחר לידת עכוז
♦ לפי המלצת המיילדת
טיפול קרניו סקראל
 
Facebook
טלפון: 053-9618306   |   דוא"ל: office@osteopatia.co.il  |  כתובת:  ההדרים 25ב'  כפר נטר