"דיויד, לא האמנתי כשאמרת לי שהמקור לבעיית הצוואר התפוס הוא בשרירי הסרעפת. תוצאות הטיפול הוכיחו עד כמה צדקת."

צוואר תפוס 

אני מזמין אותך להתקשר אלי
053-9618306
או לשלוח מייל
office@osteopatia.co.il
או להיעזר בטופס הצור קשר
כי אבחון מקור הבעיה הוא
התנאי הראשון למניעתה חזרה
צוואר תפוס
אחת התכונות שמאפיינות את תופעת הצוואר התפוס היא חוסר היכולת לדעת מתי תהיה ה"התקפה" הבאה. זה בא ברגע, כולם מתארים את השניה הזו כ"זץ" חד שנועל את הצוואר ואת חופש התנועה. זה כואב, ואם לא נזהה ונטפל במקור הבעיה זה יחזור. לכן, במקרים של צוואר תפוס וכאבי גב, במקום לסבול...

(בלט, פריצת דיסק או התכוצות שרירי צוואר)

אז במקום לסבול, לכאוב ולהביא להחמרת הצוואר התפוס
אני מזמזים אותך להתקשר אלי
053-9618306
או לשלוח מייל
office@osteopatia.co.il
או לפנות באמצעות הטופס
 סיבות רבות.
פגיעה ישירה כמו 'צליפת שוט' המוכרת מתאונות הדרכים, משחקי ספורט או פעולות אקסטרים כמו באנג'י יכולות לגרום לטראומה בשרירי וגידי הצוואר. בנוסף לטראומה פתאומית כמו במקרים למעלה, גורם שכיח ביותר בימינו הוא ישיבה ממושכת במצב סטתי (ביציבה לא נכונה) בדרך כלל מול מחשב. כל טראומה הן ישירה והן ממושכת (ישיבה מול מחשב לשעות רבות), גורמת לנזק ולפיצוי. כמו כן, בשל העובדה שהעיניים חייבות לראות את העולם במישור מאוזן והצוואר הוא החלק הנע האחרון לפני העיניים, פיצוי מכל פגע מכף רגל ועד ראש עלול לגרום לשינויים ועיווטים בחוליות הצוואר.
 
השינויים בחוליות הצוואר יכולים להתבטא בתופעת הצוואר התפוס שאנחנו מכירים לעיתים קרובות בזמן קימה מהמיטה בבוקר ושעלול ללוות אותנו לכמה ימים. אולם הנזק לחוליות הצוואר יכול להתבטא או להתדרדר לכדי מצב של בלט או פריצת דיסק צווארי.
 
כאן ניתנת חשיבות לאבחון האוסטאופתי שיודע לזהות את מקור הבעיה ולהתאים את הטיפול היעיל המשלב עבודה עמוקה בשרירי הצוואר, במפרקי הגב, בצלעות ובכל שאר הגוף על מנת לוודא שמרכז כובד הגוף ממורכז ואינו דורש פיצויים מהצוואר.

מה יכול לגרום לצוואר תפוס?

מה ייחודי בטיפול האוסטאופתי בבעיית
כאבי גב תחתון בכלל ופריצת דיסק צווארי בפרט? 

מטופלים רבים מגיעים אלי עם צוואר תפוס ובמקרים הקלים אין צורך בטיפולים רבים. אך במיקרים של פיצויים קשים או בבלט/פריצת דיסק הטיפול עלול לדרוש מספר פגישות.
כאב שבשבילי הוא סימן הכר לפריצת דיסק לעיתים נשמע כך: 


"פתאום הרגשתי כאב חד מוקרן לכוון הכתף"
"זה היה כאב כמו דקירה של סכין מאחורי השכמה"
"הרגשתי נימול באצבעות, עקצוצים בזרוע או בידיים,
הרגשת זרם חשמלי בכל פעם שאני מסובב את ראשי".
בכל פעם שאני מכופף את הראש קדימה, או הצידה,
אני מקבל זץ בשכמה/ כתף".
"יש לי כאבי ראש איומים מאחורי העיין: פעם בצד ימין ופעם בשמאל".
"היד נרדמת לי כל הזמן"
האוסטאופת מבין לא רק את המערכת המסועפת של מפרקי, שרירי וכלי ההובלה (כלי דם ועצבים) המרכיבים את הצוואר, הוא בוחן בדקדוק אפשרויות מרחיקי לכת כגון טיפול בסרעפת, הדבקויות ברקמות החיבור ואיברי החזה שהרי גם הם מתחברים לצוואר ומהווים חלק אינטגרלי בטיפול. בעצם, הראייה האוסטאופתית את מערכות הגוף כמכלול אחד מאפשרות לזהות את מקורן של בעיות רבות וכאובות כמו כאבי גב בכלל, כאבי גב תחתון ופריצת דיסק צווארי בפרט ולהעניק להן פתרון של קבע.

פריצת דיסק תסמינים, ובמילים אחרות
מתי חשוב להתקשר איתי לפני כל דבר אחר? 

טיפול בצוואר תפוס
הגעתי לדויד לטיפול במתח בצואר ובמפרקי הלסת.  מצאתי מטפל עדין ומקצועי. במהלך הטיפול הרגשתי שיש הקשבה לגוף שלי ולבעיה שאיתה באתי.
נעזרתי מאוד ואני ממליצה בחום להגיע לטיפול אצל דויד.
כרמל קרתי
 
Facebook
טלפון: 053-9618306   |   דוא"ל: office@osteopatia.co.il  |  כתובת:  ההדרים 25ב'  כפר נטר